YRP’den AKP’ye ekonomi üzerinden eleştiri

Kurban Bayramı’nın ikinci gününde Ankara’da siyasi parti temsilcilerinin karşılıklı bayram ziyaretleri devam ediyor.

Yeniden Refah Partisi’nde, bayramlaşmak amacıyla gelen heyetleri, Genel Başkan Vekili Doğan Aydal, Erkan Serbest, Kadın Kolları Başkanı Merve Güner, Kadın Kolları Ekonomik İşler Başkanı Aynur Yangaz’dan oluşan heyet ağırladı. 

Yeniden Refah Partisi’ni sırasıyla Memleket Partisi, Zafer Partisi, Anavatan Partisi, Vatan Partisi, AK Parti, MHP, DEVA Partisi, Hür Dava Partisi ve Milli Yol Partisi heyetleri ziyaret etti. 

YRP’yi, AKP’den Ankara Milletvekili Zeynep Yıldız, AKP Genel Merkez Kadın Kolları MKYK üyesi Derya Öztekin, AKP Genel Merkez Gençlik Kolları MKYK üyesi Salih Aydın ziyaret etti. 

AKP heyeti ziyarete çiçek ve çikolata ile geldi. Yıldız, “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın ve AK Parti ailemizin selamlarını getiriyoruz” dedi.

YRP’li Doğan Aydal da “Değerli başkanımızın selam ve sevgilerini iletiyorum” diye karşılık verdi.

‘Biz paylaşamıyoruz”

“BİZ PAYLAŞAMIYORUZ”

Aydal, “Kurban paylaşmaktır’ deniliyor ama ne yazık ki bizim ülkemizde de birçok ülkede de bir grup çok zengin, çoğunluk fakir, bir de arada geçişler var. Bu ortadan kaldırılmadığı sürece biz paylaşamıyoruz demektir. Biz bir türlü dengeyi kuramıyoruz demektir. Bizim gayretimizde bu vatandaşlar arasındaki paylaşımı ülke bazında yayabiliyor olmak. Bunu yapamadığımız sürece zengin gene zengin, fakir gene fakir. Hangi ülkeye bakarsanız bakın bir zümre çok zengin, çok büyük çoğunluğu fakir arada devlet bürokrasisi olan yüzde 10-15 geçiş bandı var. Eğer yüzde 70’i fakirse biz bu öğretiden çok faydalanamıyoruz demektir” diye konuştu.

AKP’li Yıldız ise ”Ben tabii ki toplumsal adaletin sağlanması, fırsat eşitliği temelinde ilgili adımların atılması hususunda gerçekten bizlerde yoğun bir şekilde çalışmayı sürdürüyoruz”  şeklindeki sözlerine, YRP’li Aydal, “Biraz daha yoğun çalışmanız lazım” yanıtını verdi.

Doğan Aydal, ”2011-2012’de dünyada ilk bine soktuğumuz bizim 20 üniversitemiz vardı. 2022-2023 verileri açıklandı. İlk 500’de hiç üniversitemiz yok. Şimdi 500 ila 1000 arasında 9 üniversitemiz kalmış. Dolayısıyla binaları şatafatlı yapmak çok bir şey çözmemiş. O yüzden biraz daha gayretiniz gerekiyor” diye konuştu.

Bayramlaşmanın ardından Yeniden Refah Partisi heyeti, AKP heyetine çeşitli kitaplar hediye etti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir